Ponožkoboty Skinners zkušenosti recenze a testování


Skinnersky už mezi námi nějakou dobu jsou. Pojďte se s námi podívat na to jak fungují a na jejich hodnocení.

Image 1

Obr.1: Skinners po několika použitích

Tak jako ostatní produkty i Skinnersky jsme podrobily testu a nadále je používáme a odhalujeme jejich vlastnosti v dlouhodobém měřítku.

Je nutno říci, že nás zaujaly především proto, že se jedná o český výrobek, který u nás i ve světě získal velké pozitivní ohlasy a také proto, že se zdály být velmi praktické. Navíc přinášející zdravotní benefity. Nebylo proč otálet a pustili jsme se do testování.


Rozbalení, vzhled, materiál

Skinnersky vždy dorazí v originální zelenočerné krabičce, která ovšem má popisky pouze v angličtině, to je dáno tím, že většina produkce je určena pro vývoz do zahraničí. Uvnitř pak najdete samotný pár ponožkobot a váček na přenášení po vyzutí s vyšitým nápisem SKINNERS. Ten oceníte především při balení do batohu, kapsy a podobně.

Image 2

Obr.2: Váček ke každému páru zdarma

Už na první pohled a omakání se jedná o kvalitní výrobek. Samotný úplet a tloušťka použitých materiálů působí velmi bytelně. Ponožka, která tvoří základ, je spíše silnější někde kolem pozice 6(1mm) na stupnici tloušťky od 1 do 10 kde 1 je slabá silonka a 10 silná termoponožka. Kombinace použitých materiálů 45% Polypropylen Siltex (Ag+), 22% Viskóza, 22% Bavlna, 11% Lycra dává Skinnerskám antibakteriální vlastnosti, pružnost a jemnost. Očekávejte, že svěr nohy bude o něco silnější než u běžných ponožek, to znamená lepší přilnutí k noze a minimalizaci nežádoucího posouvání během nošení.

Spodní vrstva z otěruvzdorných polymerů není pouze podrážka, krásně obepíná patu odkud s mírným přesahem přes strany chodidla míří k prstům, ty zabaluje s přesahem zhruba 2cm přes horní stranu od špiček k nártu. Je celkem tuhá, flexibilita se pohybuje řekněme kolem 40% v porovnání se samotným úpletem ponožky. Tloušťka spodní vrstvy se vzhledem ke specifické zrnitosti materiálu neurčuje snadno, nicméně podle našeho měření se pohybuje do tloušťky 2mm. Nejsou zde žádné spoje ani výstupky.

Strukturálně působí velmi jednolitě, spodní vrstva není na ponožku lepená, vzhledem ke způsobu nanášení v částečně tekutém stavu je nasáknutá přímo do úpletu. Obavy z oddělování obou částí tak očividně nejsou namístě. Vzhledově se podle nás velmi povedly, jsou jednoduché a funkční.

Koupit skinners

Pocity při prvním použití


Je na každém zvolí-li si nosit Skinners s ponožkami nebo bez, my jsme vždy volili ještě slabé ponožky. Jednoduše proto, že je snadno vypereme a není potom třeba prát ponožkoboty tak často.

Vnitřní strana je příjemně hladká, žádné výstupky, tlačící švy nebo spoje, nic podobného tady nehledejte. Noha se cítí být příjemně obepnutá, zpevněná a chráněná.

Tloušťka spodní vrstvy se zdá být perfektně vyvážená, tak aby poskytovala dostatečnou ochranu, ale zároveň co nejvíce přibližovala pocit bosé nohy. Je velmi dobře cítit spojení s podkladem po kterém právě jdete. Po pár krocích nás okamžitě lákalo procházet se dále, zkoušet různé povrchy a cítit je v nohách.


 

Běh a další aktivity

Image 3

Obr.3: Běh po pěšině

 Je doporučováno běhat ve Skinners po měkkých površích, to ale neznamená, že jinde to nejde, jde! a po čase je to velmi příjemné. Pravda, ze začátku je to veliký nezvyk, obzvlášť pro někoho kdo přejde z klasických běžeckých bot, člověk cítí každý větší kamínek. Všechny svaly v chodidle začnou pracovat a rázem máte z běhu zcela nový zážitek. Takový, že po doběhnutí budete mít pocit jako po masáži nohou v drahém salónu. Popravdě je to tak příjemné, že budete chtít více! Postupem času, si vaše nohy zvyknou a pohyb ve Skinners bude stále příjemnější, přesto ostrým kamínkům a větvičkám je lepší se vyhnout :D.

Chození po kempu, výšlap na bruslích mimo stezku, nebo třeba přezutí z bot po závodech je se Skinners úplná balada. Nemusíte se bát poranění v podobě tržných ran, pořezání a podobně, přitom si vaše nohy užijí volnost pohybu.


 

Závěrem

Skinnersky jsou velmi odolné a po mnoha použitích jeví pouze minimální známky opotřebení. Může docházet k mírnému drobení částeček ze spodní vrstvy, to je dané specifickou strukturou, kterou tvoří zrnka polymerů a přirozeně tak odpadává nepatrné množství přebytečného materiálu. Hodnotíme je jako velmi užitečného společníka pro každou výpravu ať už na procházku za domem nebo výlet přes půl světa. Jejich přidání do našich botníků bylo hodnotným přínosem jak z hlediska praktičnosti, tak otevřením nového rozměru pohybu. 

Příklady kde všude Skinners využijete, barevné varianty, velikosti, množstevní slevy i spoustu dalších informací najdete v našem eshopu.

Přejít do Eshopu AmbiQ

Budeme rádi i za Váš názor a zkušenosti, podělte se proto prosím s námi a ostatními v komentářích níže. Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku: @ambiq.cz